Jesteś w: Strona główna » Dla Szkół » Zielona szkoła, Biała szkoła

Oferta

fb

Dla Szkół / Zielona szkoła, Biała szkoła

Zielone Szkoły


Zielone szkoły - nad jeziorem

Biuro Turystyczne LOGOS zaprasza na zielone szkoły i białe szkoły!
Oferujemy najlepsze wycieczki szkolne dla wymagających uczestników, którymi są dzieci. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ich organizacji i mogą mieć Państwo pewność, że wypoczynek z nami będzie naprawdę udany!

Zielona szkoła stanowi popularną formę realizacji programu nauczania w szkołach podstawowych, która polega na kilkudniowym czy kilkunastodniowym wyjeździe uczniów z nauczycielami. Zielone szkoły odbywają się w szczególności pod koniec roku szkolnego lub na jego początku, natomiast białe szkoły organizowane są o okresie zimowym.

Korzyści dla uczniów


Wyjazd na zieloną lub białą szkołę to nie tylko doskonała zabawa dla uczniów, ale również niesie on ze sobą szeroką gamę korzyści edukacyjnych. Dzieci biorą udział w licznych rozrywkach, mogą odwiedzać zakątki o wyjątkowych walorach przyrodniczych czy też zabytki. To powoduje, że wycieczka tego rodzaju stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla zajęć prowadzonych w szkole. Jednocześnie także udział w niej kształtuje u dzieci cechy charakteru takie jak życzliwość, wytrwałość. koleżeńskość czy zaradność.

Nasze Biuro Turystyczne LOGOS przedstawia najciekawsze wyjazdy na zielone i białe szkoły dla dzieci z całej Polski. Koncentrujemy się w szczególności na organizacji wycieczek w rejony Suwalszczyzny, w tym do Augustowa, gdzie na uczniów na każdym kroku czeka wiele ciekawych atrakcji – zarówno przyrodniczych, jak i również związanych z kulturą i tradycjami tego regionu.

Szeroka i atrakcyjna oferta


Nasza oferta to nie tylko noclegi, wyżywienie oraz transport, ale znacznie więcej. Mamy wiele ciekawych propozycji tematów na Zielone Szkoły, między innymi:


Dodatkowo także w ramach wycieczki dostępne są zajęcia w grupach, na przykład rękodzielnictwa, warsztaty kulinarne czy nauka tańca, specjalne wycieczki wiodące do ciekawych miejsc, rejsy statkiem Żeglugi Augustowskiej czy przejazdy Wigierską Kolejką Wąskotorową.

Zamieszczone na naszej stronie internetowej oferty zielonych szkół i białych szkół zawierają dokładne opisy dotyczące dostępnych terminów, programu, świadczeń zawartych w cenie, a także cen. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy też zawsze do Państwa dyspozycji.


Zapraszamy serdecznie już teraz do bliższego zapoznania się z pełną ofertą zielonych szkół i białych szkół zaprezentowaną na naszej stronie internetowej!


W naszej ofercie znajdą Państwo także: wycieczki do Petersburga oraz wycieczki dla seniora.Zielone / Białe Szkoły w Augustowie

Kompleks Hotelowy Logos położony jest obok Portu Żeglugi Augustowskiej, dysponujemy restauracją, salami konferencyjnymi, siłownią. W pobliżu znajduje się sala gimnastyczna, boisko, las, plaża miejska, Muzeum Kanału Augustowskiego, przepiękne bulwary rzeki
Cena:90 zł /osobodzień (z trzema posiłkami)
Termin:Cały rok

Zielona Szkoła w Augustowie z wycieczką do Wilna 2018

Zapraszamy do Augustowa miasta leżącego na styku Suwalszczyzny i Podlasia oraz Pogranicza polsko-litewsko-białoruskiego. Tereny o przecudnych walorach przyrodniczych oraz historyczno - kulturowych sprzyjają pokazaniu z bliska dzieciom i młodzieży piękna t
Cena:od 540 zł/os.
Termin:4 dni

Zielona Szkoła w Augustowie Przyroda Suwalszczyzny i Doliny Biebrzy 2018

Zapraszamy do Augustowa miasta leżącego na styku Suwalszczyzny i Podlasia oraz Pogranicza polsko-litewsko-białoruskiego. Tereny o przecudnych walorach przyrodniczych oraz historyczno - kulturowych sprzyjają pokazaniu z bliska dzieciom i młodzieży piękna
Cena:od 640 zł/os.
Termin:4 dni

Zielona Szkoła w Augustowie Śladami Marii Konopnickiej i Czesława Miłosza

Kompleks Hotelowy Logos położony jest obok Portu Żeglugi Augustowskiej, dysponujemy restauracją, salami konferencyjnymi, siłownią. W pobliżu znajduje się sala gimnastyczna, boisko, las, plaża miejska, Muzeum Kanału Augustowskiego, przepiękne bulwary rzeki
Cena:do uzgodnienia
Termin:do uzgodnienia

W krainie bobra i łosia - 5 dni

Poznajemy najpiękniejsze miejsca 2 Parków Narodowych: Wigierskiego i Biebrzańskiego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Doświadczamy niesamowitych wrażeń estetycznych i kulinarnych - potrawy polskie, litewskie, białoruskie i tatarskie. Nocujemy w kuror
Cena:do uzgodnienia
Termin:do uzgodnienia

Szybki kontakt

Masz pytania?

Zbigniewwycieczka do Petersburgaskype:Logos_biuro
Joannawycieczka do Wilnaskype:logos.recepcja
Celinawycieczka do Grodnaskype:logos.sprzedaz

Lokalizacja GPS

N: 53° 50' 41" E: 22° 59' 46"

Zaufali nam

Agamax jaworzno Aga Tour AKANT Atlant Bird service Błońscy Rzemiosło Myszków Czardasz Tour Eureka Glob Logos Tour LOTTO Mazur Tourist Podróżnczek PTTK Rzeszów PTTK Zielona Góra Relaks s.c. SGGW Hotel Sobieski SODEXO Augustów Sun Tours TarBonus Voyager Wiking ZPUH LP ZWIK

Zalety zielonej szkoły

 

Zielone Szkoły - LasZielone szkoły to idealny sposób na oderwanie się od nudnej rutyny dnia codziennego w szkolnych murach. Zmienia się otoczenie, poznaje się nowe osoby a przy okazji wciąż przyswaja się wiedzę, która będzie bardzo przydatna podczas nauki. Na dodatek można poznać zalety turystyki i dowiedzieć się czegoś o mniej znanych zakątkach naszego kraju.

 

Zielona szkoła od podstaw 


Podstawowe założenia zielonej szkoły są proste: uczniowie wyjeżdżają z nauczycielami, pełniącymi rolę opiekunów, do miejsc położonych w malowniczych stronach, zazwyczaj w pobliżu lasów i jezior lub też w innych malowniczych regionach. Chodzi przede wszystkim o to, by być bliżej przyrody. Ma to być połączenie nauki i aktywnego wypoczynku.
Wyjazdy są zazwyczaj tygodniowymi turnusami, ale zdarzają się również szkoły, których władze decydują się wysłać uczniów na dłuższą wycieczkę, np. na dwa tygodnie, w czasie gdy w szkole odbywają się egzaminy maturalne, do których trzeba przygotować odpowiednie sale.

 

Kuchnia i kultura


Pobyt na zielonej szkole to również okazja do zapoznania się z czymś bardziej oryginalnym pod kątem kulinariów. Wybierając ośrodek nauczyciele i rodzice mogą zdecydować jakiego rodzaju kuchnia będzie serwowana dzieciom. Może to być tradycyjna kuchnia polska albo potrawy regionalne.
W wielu przypadkach dodatkowa atrakcją będzie spotkanie z kulturą regionalną. Może to otworzyć oczy uczniów na różnorodność kulturową, związaną z rozmaitymi rejonami Polski. Może to również pomóc podczas lekcji geografii i historii, ponieważ uczniowie będą mieli jakieś punkty odniesienia zarówno do mapy Polski, jak i do wydarzeń o których usłyszeli podczas wycieczek.

 

Aktywność i wypoczynek na zielonej szkole


Zielone Szkoły - ParkPodczas wyjazdów na zielone szkoły ważny jest również odpoczynek. W mieście uczniowie po skończeniu zajęć lekcyjnych mają zazwyczaj grafik pełen dodatkowych czynności - sport, korepetycje, nauka gry na instrumencie. Tymczasem wyjazd z miasta ma im pozwolić również na odrobinę rekreacji i zorganizowanie czasu wolnego w trochę inny sposób. 
Nawet jeżeli ma to być wypoczynek czynny, to raczej w łagodnej formie, dającej sporo czasu na wytchnienie. Dlatego podczas zielonej szkoły jest z reguły sporo czas una spacery lub wycieczki piesze z przewodnikiem, jednak bez niepotrzebnego forsowania się.

 

Zielona szkoła na Podlasiu


Organizowane przez biuro turystyczne Logos wyjazdy na Zieloną Szkołę na Podlasie, to możliwość odbycia wycieczek śladami Adama Mickiewicza i Czesława Miłosza. Można też wybrać wersję kulturową, wycieczki po baśniowych krainach, albo przyrodniczą, w poszukiwaniu łosi i bobrów.
Jeżeli zielona szkoła ma być prawdziwym wypoczynkiem, to ważne są również warunki, w których dzieci będą przebywać. Dotyczy to przede wszystkim bazy wypoczynkowej i noclegowej. Dlatego zajęcia z opiekunami organizuje się zazwyczaj w ośrodkach, które oferują komfortowe warunki które nie będą dla uczniów przeszkodą w chłonięciu wiedzy. Tak jest również w przypadku kompleksu hotelowego Logos, który jest bazą wypadową do wycieczek na Podlasie.

 

button-restauracjaaugustow-hotel.pl