Jesteś w: Strona główna » Wycieczki

Oferta

fb

Wycieczki

Szybki kontakt

Masz pytania?

Zbigniewwycieczka do Petersburgaskype:Logos_biuro
Joannawycieczka do Wilnaskype:logos.recepcja
Celinawycieczka do Grodnaskype:logos.sprzedaz

Lokalizacja GPS

N: 53° 50' 41" E: 22° 59' 46"

Zaufali nam

Agamax jaworzno Aga Tour AKANT Atlant Bird service Błońscy Rzemiosło Myszków Czardasz Tour Eureka Glob Logos Tour LOTTO Mazur Tourist Podróżnczek PTTK Rzeszów PTTK Zielona Góra Relaks s.c. SGGW Hotel Sobieski SODEXO Augustów Sun Tours TarBonus Voyager Wiking ZPUH LP ZWIK

Zorganizowane wycieczki tematyczne na wschód od polskich granic to pomysł na nietuzinkową podróż, która może dać nam o wiele więcej, niż czas spędzony w hotelowym basenie na południu Europy. Litwa, Łotwa i Rosja leżą tuż za naszymi granicami, a o ich zabytkach wiemy niewiele. Warto to zmienić.

 

Wycieczka do Wilna


Wilno WycieczkaTematyczne wycieczki na Litwę mogą być powrotem do wspomnień młodości, kiedy czytało się wiersze Mickiewicza i Miłosza. Bez względu na to czy robiło się to z przyjemnością czy ze szkolnego przymusu, warto zobaczyć miasto, które było swego czasu jednym z najważniejszych symboli polskości. Wycieczka do Wilna to okazja zobaczenia miejsc, o których Mickiewicz pisał w "Dziadach". To również możliwość podziwiania piękna dzisiejszej litewskiej stolicy, która ma do zaoferowania znacznie więcej, niż tylko pamiątki po znanych Polakach.
Jednym z najważniejszych punktów każdej wycieczki do Wilna jest zapewne Ostra Brama i słynny obraz Matki Boskiej, który stał się jednym z symboli Wilna. Jednak warto też zwiedzić renesansowy pałac Wielkich Książąt Litewskich, bazylikę archikatedralną, Muzeum Narodowe i Muzeum Bursztynu.

 

Wycieczka do Grodna


Białoruskie Grodno to również jedno z miast związanych z Mickiewiczem. Ale wycieczka do Grodna to o wiele więcej. Przede wszystkim warto zobaczyć samo miasto, położone nad pięknie rozlewającym się Niemnem. Historia Grodna osadzona jest głęboko w średniowieczu, w czasach wojen z zakonem krzyżackim, jako jedno z miast granicznych wielokrotnie było oblegane. Czasy te pamięta Stary Zamek, którego fundamenty pochodzą z XII wieku, a obecna bryła zawdzięcza swój wygląd renowacjom na przełomie XIV i XV wieku. Wtedy to po raz ostatni musiał oprzeć się wojskom krzyżackim.
Podczas wycieczki do Grodna warto zobaczyć również Nowy Zamek z XVIII wieku, kościół pobernardyński Znalezienia Krzyża Świętego, cerkiew Świętych Borysa i Gleba, XVIII-wieczną dzielnicę Horodnica a także dom Elizy Orzeszkowej.

Grodno - Wycieczka

Wycieczka do Petersburga


Petersburg, jako dawna stolica rosyjskich carów, jest niezwykle ciekawym miejscem dla każdego turysty. Wycieczki do Petersburga są okazją do zapoznania się z fascynującą historią i architekturą tego miasta. Już samo piękno Ermitażu wystarczy, żeby warto było to miasto odwiedzić.
Dobra wycieczka do Petersburga musi trafić również do Pałacu Zimowego, soboru św. Izaaka i  Carskiego Sioła. Dopiero odwiedzając wszystkie te miejsca, można być pewnym, że na poważnie zwiedziło się Petersburg.

Petersburg - Wycieczka

Kresy i Wschód


Zorganizowane wycieczki na Wschód to doskonały pomysł na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Odkrywanie nieco już zapomnianych Kresów i piękna architektury rosyjskiego Wschodu może być inspirujące i skłonić do kolejnych tematycznych wycieczek w tym kierunku.
Wilno, Grodno i Petersburg to jedynie przykłady miast, do których można wybrać się z biurem turystycznym Logos. W ofercie znajdują się również wycieczki na Ukrainę i do innych zakątków Białorusi, Litwy i Rosji. Wąska specjalizacja sprawia, że biuro ma o wiele lepiej przygotowaną tematykę wycieczek, bardziej rozbudowane programy i najlepszych przewodników.

 

button-restauracjaaugustow-hotel.pl